16 Nisan 2010 Cuma
15 Nisan 2010 Perşembe
14 Nisan 2010 Çarşamba
E-öğrenme Kursu 1. Grup Arkadaşlarımızın blog adresleri
http://dikmen-e-learning.blogspot.com
http://esinkalay.blogspot.com
http://muratdemirtas.blogspot.com
http://nazim06yildiz.blogspot.com
http://kkilic.blogspot.com
http://nazanyurut.blogspot.com
http://basakkaraman.blogspot.com
http://aycanbolat.blogspot.com
http://fbakan2005.blogspot.com
http://kadirintelogretmen.blogspot.com
http://zbiliroglu.blogspot.com
http://fatmaakfirat.blogspot.com
http://volkanpulat.blogspot.com
http://ummualev.blogspot.com
http://esinkalay.blogspot.com
http://muratdemirtas.blogspot.com
http://nazim06yildiz.blogspot.com
http://kkilic.blogspot.com
http://nazanyurut.blogspot.com
http://basakkaraman.blogspot.com
http://aycanbolat.blogspot.com
http://fbakan2005.blogspot.com
http://kadirintelogretmen.blogspot.com
http://zbiliroglu.blogspot.com
http://fatmaakfirat.blogspot.com
http://volkanpulat.blogspot.com
http://ummualev.blogspot.com
11 Nisan 2010 Pazar
E-Öğrenme 5. Gün Etkinlikleri
5. GÜN
Amaç:
• Öğrenciler için farklı motive etme yöntemleri kullanır.
• Karışık-blended bir ders oturumu planlar.
• Niteliğini tamamlamak için geleceğe yönelik adımlar atar.
• Dersin değerlendirmesini yapar.
Amaç:
• Gruba sunulan motivasyon kaynağı/yöntemi sunusunun video kaydı.(Seçmeli)
• Örnek ders planı. (Değerlendirme kriteri 9.1)
• Dersen kazanımlarının video günlüğü. (Değerlendirme kriteri 7.1)
5. Günün sonunda yansıtma:
5.1 Daha sonra ne yapacağını planlamaya başlama
- Hangi sınıf için ders planı yapacağını belirle
- Bu sınıfı seçme nedenleri neler?
- Öğrenciler üzerinde nasıl bir etkisi olacağını düşünüyorsunuz?
- Ne tür zorluklarla kaşılaşabiirsiniz? İhtiyaç duyabileceğiniz kaynaklar nelerdir?
5.2 Kendinize bazı zaman hedefleri belirleyin:
- Ders planını tamamla
- Ders anlatımı için yaklaşık tarih
- Yeni yöntemlerinizin öğrencileriniz üzerindeki etkisinin döküman haline getirilmesini ne zaman tamamlayacaksınız.
(9.1 ve 10.1 değerlendirme kriteri için hazırlık)
Amaç:
• Öğrenciler için farklı motive etme yöntemleri kullanır.
• Karışık-blended bir ders oturumu planlar.
• Niteliğini tamamlamak için geleceğe yönelik adımlar atar.
• Dersin değerlendirmesini yapar.
Amaç:
• Gruba sunulan motivasyon kaynağı/yöntemi sunusunun video kaydı.(Seçmeli)
• Örnek ders planı. (Değerlendirme kriteri 9.1)
• Dersen kazanımlarının video günlüğü. (Değerlendirme kriteri 7.1)
5. Günün sonunda yansıtma:
5.1 Daha sonra ne yapacağını planlamaya başlama
- Hangi sınıf için ders planı yapacağını belirle
- Bu sınıfı seçme nedenleri neler?
- Öğrenciler üzerinde nasıl bir etkisi olacağını düşünüyorsunuz?
- Ne tür zorluklarla kaşılaşabiirsiniz? İhtiyaç duyabileceğiniz kaynaklar nelerdir?
5.2 Kendinize bazı zaman hedefleri belirleyin:
- Ders planını tamamla
- Ders anlatımı için yaklaşık tarih
- Yeni yöntemlerinizin öğrencileriniz üzerindeki etkisinin döküman haline getirilmesini ne zaman tamamlayacaksınız.
(9.1 ve 10.1 değerlendirme kriteri için hazırlık)
E-Öğrenme 4. Gün Etkinlikleri
4. GÜN
Amaç:
• Öğrencileri teşvik etmek, motive etmek için çokluortam kaynaklarını kullanarak eğitim kaynakları/etkinlikleri geliştimek.
Kanıt:
• Podcast (ses dosyası)
• Video dosyası
• Ne planlandı, kaynağın kim için geliştirildiği, kaynağın destekleyeceği çıktı/amaçlar, kullanılacak araç ve seçilen ortamın yazılı olarak raporlaştırılması. (Değerlendirme kriteri 6.1)
• 4. gün sonunda üretilen çokluortam eğitim materyali. (Değerlendirme kriteri 7.1)
.
4. Günün sonunda yansıtma:
4.1 Motivasyon etkinliği yaratmak için hangi BİT aracını kullandınız? (Değerlendirme kriteri 7.1)
4.2 Öğrencilerin potansiyelini maksimum düzeye çıkartmak için bu aracı nasıl kullanırdınız? (Değerlendirme kriteri 6.1)
4.3 Bu kaynak/aracın hangi özellikleri uzmanlık alanınız/branşınız/mufredat için uygun? (Assessment criteria 8.1)
4.4 Ders sununuzu nasıl buldunuz? İyi geçti mi? Nasıl geliştirilebilirdi veya farklı olarak ne yapılabiilirdi?
Amaç:
• Öğrencileri teşvik etmek, motive etmek için çokluortam kaynaklarını kullanarak eğitim kaynakları/etkinlikleri geliştimek.
Kanıt:
• Podcast (ses dosyası)
• Video dosyası
• Ne planlandı, kaynağın kim için geliştirildiği, kaynağın destekleyeceği çıktı/amaçlar, kullanılacak araç ve seçilen ortamın yazılı olarak raporlaştırılması. (Değerlendirme kriteri 6.1)
• 4. gün sonunda üretilen çokluortam eğitim materyali. (Değerlendirme kriteri 7.1)
.
4. Günün sonunda yansıtma:
4.1 Motivasyon etkinliği yaratmak için hangi BİT aracını kullandınız? (Değerlendirme kriteri 7.1)
4.2 Öğrencilerin potansiyelini maksimum düzeye çıkartmak için bu aracı nasıl kullanırdınız? (Değerlendirme kriteri 6.1)
4.3 Bu kaynak/aracın hangi özellikleri uzmanlık alanınız/branşınız/mufredat için uygun? (Assessment criteria 8.1)
4.4 Ders sununuzu nasıl buldunuz? İyi geçti mi? Nasıl geliştirilebilirdi veya farklı olarak ne yapılabiilirdi?
E-Öğrenme 3. Gün Etkinlikleri
3.GÜN
Amaç:
• Öğrenme kaynakları oluşturmak için BİT tabanlı araçlar kullanarak kaynak/etkinlik geliiştirme.
• Kendi uzmanlık alanı ile ilgili olarak öğrencileri destekleyecek ve teşvik edip motive edecek uygun araçları seçme..
• Teknoloji kullanarak öğrencileri motive etmeyi hedefleyen bir ders oturumu planlama ve sunma..
Kanıt:
• Geliştirilen eğitim kaynakları, bu kaynakların öğrenciler/müfredat için niçin uygun olduğuna yönelik gösterilen nedenler ve kaynakların kullanımının avantal ve dezavantajları (Değerlendirme kriteri 6.1 ve 7.1)
3. Günün sonunda yansıtma:
3.1 Motivasyon etkinliği için hangi BİT araçları kullandınız? (Değerlendirme kriteri 7.1)
3.2 Öğrencilerin potansiyelini arttırmak için bu araçları nasıl kullanırdınız? (Değerlendirme Kriteri 6.1)
3.3 Uzmanlık alanınız/müfredat için bu kaynak/aracın uygun olmasını sağlayan özellikleri nelerdir? (Değerlendirme Kriteri 8.1)
3.4 Ders sunumunuzu nasıl buldunuz? Nasıl geçti? Neler geliştirilebilirdi veya daha farklı nasıl olabilirdi?
Amaç:
• Öğrenme kaynakları oluşturmak için BİT tabanlı araçlar kullanarak kaynak/etkinlik geliiştirme.
• Kendi uzmanlık alanı ile ilgili olarak öğrencileri destekleyecek ve teşvik edip motive edecek uygun araçları seçme..
• Teknoloji kullanarak öğrencileri motive etmeyi hedefleyen bir ders oturumu planlama ve sunma..
Kanıt:
• Geliştirilen eğitim kaynakları, bu kaynakların öğrenciler/müfredat için niçin uygun olduğuna yönelik gösterilen nedenler ve kaynakların kullanımının avantal ve dezavantajları (Değerlendirme kriteri 6.1 ve 7.1)
3. Günün sonunda yansıtma:
3.1 Motivasyon etkinliği için hangi BİT araçları kullandınız? (Değerlendirme kriteri 7.1)
3.2 Öğrencilerin potansiyelini arttırmak için bu araçları nasıl kullanırdınız? (Değerlendirme Kriteri 6.1)
3.3 Uzmanlık alanınız/müfredat için bu kaynak/aracın uygun olmasını sağlayan özellikleri nelerdir? (Değerlendirme Kriteri 8.1)
3.4 Ders sunumunuzu nasıl buldunuz? Nasıl geçti? Neler geliştirilebilirdi veya daha farklı nasıl olabilirdi?
Kaydol:
Kayıtlar (Atom)